Inštrukcie na používanie Variconis

Oficiálna inštrukcia Variconis na Slovensku podrobne popisuje, ako tento nástroj používať. Gél sa musí aplikovať lokálne na problémové oblasti s malým okrajom. Potom jemne jemne trieť, až kým nebude kompozícia pokožkou úplne absorbovaná. Frekvencia postupu je 2 krát denne. Pre väčší účinok zakryte ošetrené miesta a vymyte aktívne zložky liečiva. Je dôležité zabrániť tomu, aby sa kompozícia dostala na otvorené rany a sliznice. Trvanie liečebného cyklu je individuálne, je však minimálne 30 dní.

Návod na použitie gélu Variconis

Hlavné indikácie pre použitie lieku Variconis

Liek sa predpisuje v počiatočných a progresívnych štádiách ochorenia. Gél môžete začať používať na liečbu kŕčových žíl pri nástupe:

  • silný opuch dolných končatín;
  • pocity nepohodlia v dôsledku nadmernej námahy, sedavej práce alebo dlhodobého státia;
  • vizuálna zmena povrchových ciev nôh;
  • bolestivý syndróm dolných končatín.

Kontraindikácie pre variconis

Gél na liečbu kŕčových žíl je originálna kombinácia bylinných extraktov. Preto je prostriedok bez rizika predpísaný pre starších ľudí, pacientov s tehotenstvom. Liek je tiež určený pre ľudí s alergickými reakciami. V niektorých prípadoch existuje individuálna averzia k jednotlivým zložkám kompozície. Ak sa objavia príznaky ako pálenie, svetloplachosť, slzenie alebo alergická nádcha, odporúča sa opláchnuť ošetrené miesto veľkým množstvom teplej vody a poradiť sa so svojím lekárom.